Prodej jahod
Odrůdy

 

Starší námi pěstované odrůdy /Patty, Onda, Queen Elisa,....../ se už v Itálii přestaly množit. Objevilo se množství nových odrůd, které jsme se rozhodli otestovat v našich podmínkách. Na jaře 2019 jsme přivezli a zasadili nové odrůdy. Porosty budeme sledovat po zdravotní stránce, náročnost na pěstování a nakonec uděláme degustaci zralých plodů.

V letošním roce 2021 uvidíme, jak se chovají odrůdy v dalších letech pěstování - výpadky rostlin, zdrobňování plodů, výskyt chorob, ......

Na starších porostech jsou zastoupeny odrůdy Patty, Onda, Carmen, Rumba.

Aprica

Jahody z Itálie

Sjednocená odrůda s vysokým požadavkem na chlad a vhodná pro kontinentální evropská prostředí, která dozrávají 4 dny po Clery. Velmi rustikální rostlina, s výbornou tolerancí k chorobám a zejména Oidium. Vzpřímená rostlina s květy pod folgiem. Velmi vysoká produktivita. Plody jsou velmi atraktivní, kuželovité, pravidelné, vysoké a konstantní velikosti během sklizně. Vynikající konzistence a velmi dobrá trvanlivost. Barva je jasná a homogenní i při nízkých teplotách. Vynikající odolnost proti dešti. Saqpore je dobrý s příjemnou rovnováhou mezi sladkostí a kyselostí. Struktura rostliny a květenství usnadňují sklizeň.

Argentera

Jahody z Itálie

Jednotná kvetoucí a velmi pozdní dozrávající odrůda. Rostlina je silná, tlustá vegetativní habitus, vysoké tělo a středně vysoká produktivita. Ovoce dobrého kuželovitého tvaru, vždy pravidelné a rovnoměrné, má dobrou chuť, střední konzistenci buničiny a odolnost povrchu oranžově červené barvy, velmi světlé a stabilní i po sklizni. Rostlina je rustikální a má dobrou toleranci k patogenům kořenového systému a oidia; není příliš citlivý na Colletotrichum acutatum a Xanthomonas fragarie. Je vhodný pro oblasti Severního a Po údolí, a to i pro pěstování v nekuřených a / nebo organických půdách.

Asia

Jahody z Itálie

Kultivary vhodné pro středo-severní oblasti, pro pěstování v tunelech a v přízemí. Má velmi pravidelné kuželově protáhlé plody, intenzivní červenou barvu, velmi světlé a dobré chuti. V přítomnosti tepelných vyvýšenin má rostlina někdy sklon ke zhroucení a konzistence buničiny a odpor povrchu plodu se omezují. Odrůda má vysokou citlivost na padlí, antracnosu, listovou a bakteriologickou jamku; vyžaduje zdravé nebo fumigované půdy.

Brilla

Jahody z Itálie

Střední odrůda dozrávání, ihned po Albě a před Ondou. Je vhodný jak pro chráněné plodiny, tak v otevřených polích v severních oblastech. Rostlina je energická, rustikální a velmi produktivní. Plody jsou velké, s protáhlým kuželovým tvarem, trochu nepravidelné v primárním, oranžovo-červeném, velmi světlém, se středně kvalitními charakteristikami. Je vhodný i pro pěstování na nečištěných půdách. Kořeněné rostliny mohou být také úspěšně použity. Výsadbu lze provést od konce července do první dekády srpna.

Cristina

Jahody z Itálie

Pozdní dozrávající odrůda s vysokou produkcí a pozdním kvetením. Rostlina má dobrou vitalitu a pozdní plodnost. Ovoce má velkou velikost. krátký kónický tvar, zcela jasně červeno-oranžová barva. Buničina má dobrou konzistenci se středně vysokou chutí. Není zvláště citlivý na hlavní patogeny.


Garda

Jahody z Itálie

Jednotný kultivar vhodný pro severní prostředí se středně vysokou potřebou v zimním období, které zrálo v časných časech a téměř současně v Alba. Rostlina má středně silný a středně velký růstový zvyk. Má dobrou adaptabilitu jak na chráněné plodiny, tak na otevřená pole. Je citlivý na anthracnose a oidium. Plody jsou kuželovitého tvaru, vždy pravidelné, širší v primárním ovoci, se středně velkým zeleným sklem. Ve druhé části sklizně má tendenci snižovat velikost, zejména ve spojení s tepelným růstem a vysokou výrobní zátěží. Barva je jasně červená. Dužina je pevná a povrch je velmi odolný vůči manipulaci. Dobré chuťové vlastnosti díky vysoké sladkosti a vyvážené kyselině.

Joly

Jahody z Itálie

Nekultivovaný kultivar s vysokou poptávkou za studena, s přechodnou a prodlouženou dobou sklizně. Rostlina je rustikální, středně silná ráznost, s ne příliš hustým listím, s vztyčeným zvykem, produktivita je velmi vysoká. doba kvetení je meziprodukt. Ovoce má kuželovitý nebo komolý kuželovitý tvar, velkou velikost, velmi atraktivní a homogenní jasně červenou barvu epidermy. Buničina je zcela červeně zbarvená, vynikající konzistence, velmi odolná vůči manipulaci. Organoleptické vlastnosti absolutní dokonalosti, s velmi sladkou chutí a vynikající vůní. Vynikající trvanlivost a trvanlivost.

Nandi

Jahody z Itálie

Středně raná odrůda s vysokým požadavkem na chlad, vhodná pro kontinentální evropské prostředí. Rostlina má dobrou vitalitu, je rustikální a má dobrou odolnost vůči chorobám listového a kořenového systému. Bloom je stejně bohatý jako produktivita. Plody jsou protáhlého kuželovitého tvaru, jasně červené barvy s vynikající konzistencí Popla. Ráže je velká a stejnoměrná. Organoleptické vlastnosti jsou velmi vysoké, ovoce je voňavé a příjemné.

Sugar Lia

Jahody z Itálie

Jednotný kultivar se středně zralým zráním (v průměru 2-3 dny po Alba) vhodný pro severní prostředí. Rostlina je energická a produktivní. Ovoce s pozoruhodnými organoleptickými vlastnostmi (zejména sladkostí a vůní) má středně vysokou velikost, kuželovitý, pravidelný tvar, s velmi odolným povrchem a krásnou jasně červenou barvou, velmi podobnou Alba a Ondě. Buničina není příliš pevná, ale bohatá na cukry, velmi aromatická a se středně vysokým obsahem vitamínů C. Rostlina potřebuje rané plantáže, aby byla zajištěna nejlepší úroveň produkce a úrodná a fumigovaná půda, vzhledem k náchylnosti k patogenům. kořenový systém zvýrazněný v nezpevněných, nefumigovaných půdách. Bylo zjištěno, že je v průměru náchylný k jamkování listů, antracnose, nenávisti a bakteriologii.

Syria

Jahody z Itálie

Řada středně pozdního dozrávání, charakterizovaná energickou rostlinou, se středně silným a diskrétním výrobním zvykem, který upřednostňuje střední a severní italské a evropské prostředí. Doporučuje se pro čerstvou spotřebu. Plody jsou vysoké velikosti, intenzivní, ale brilantní červené barvy, kuželovitě protáhlého tvaru, vysoké konzistence, vynikající chuti a vůně, bohaté na vitamín C, vysoký stupeň Brix. Vzbudil zájem zpracovatelského průmyslu o výrobu jogurtů a ovocných šťáv.

Tecla

Jahody z Itálie

Jednotný kultivar s mezilehlou zralostí vhodný pro severní prostředí. Rostlina, velmi energická a rozšířená habitus, je velmi produktivní, zejména v chráněné kultivaci. Plod je kuželovitě protáhlý, značně veliký, s pěkně zářivě červenou barvou poměrně stabilní a dobré chuti díky vyváženému vztahu mezi cukry a kyselinami. Je tolerantní k potenům kořenového systému, ale náchylným k padlí a bakterióze (Xanthomonas fragarie). Také se dobře přizpůsobuje nekuřeným půdám a ekologickým plodinám; Doporučuje se také pro rostliny s čerstvými „zakořenenými rostlinami“.